Aktuality

Jedna z dalších zakázek se nacházela v Německu ve městě Ochsenfurt. V Ochsenfurtu se nachází obrovský kus německé historie v podobě historických domů ale i několik protestantských a římskokatolických kostelů a za obhlídku stojí také historické opevnění města. Realizace probíhala ve firmě zabývající se automatizací strojů na výrobu svíček.
Realizace renovace haly byla rozvržena do následujících kroků.
– Zakrytí strojů a materiálů pod velkoplošné plachty a následně plochy vždy lokálně v místě práce
– Průmyslové malování plechového opláštění stropu a malování betonových stěn včetně malování plechového opláštění na stěnách
– Nástřik ocelových konstrukcí
– Chemické čištění mostových jeřábů a čištění jeřábových drah
– Čištění oken, čištění vrat, čištění světlíků, čištění kabelových lávek, čištění trubkových rozvodů vody, čištění trubkových rozvodů plny, čištění trubkových rozvodů tlakového vzduchu, čištění topení, čištění světel.
A na závěr jako je u nás zvykem opět závěrečný úklid a po něm mohli naši hoši vyrazit zpět na firmu. Těšíme se na další možnou spolupráci.

Realizace další zakázky se prováděla v Německu nedaleko Passau v městečku Vilshofen an der Donau kde žije přibližně 17 tisíc obyvatel. Celá oblast kolem řeky Dunaje nabízí obrovské množství cyklistických tras podél Dunaje, a i historické části města stojí za zastávku, pokud budete poblíž. V Pasově stojí za zastávku také určitě pevnost Veste Oberhaus, ze které je vidět Pasov a jeho okolí jako na dlani. Zakázka ve firmě, která se zabývá frézováním a CNC obráběním se týkala čištění výrobní haly a malování výrobní haly. Před začátkem malování výrobní haly se zakrýval materiál, stroje a výrobky pod velkoplošné plachty. Jak si můžete na fotkách všimnout je zakrytá opravdu celá hala a díky našim speciálním plošinám ani nestavíme lešení a realizace čištění a malování výrobní haly probíhá opravdu bleskově. Jako další krok realizace je malování výrobní haly. Nástřik plechového opláštění stropu v hale a s tím také malování zdí v hale. Po dokončení malování haly následuje vždy čištění, které obsahovalo čištění ocelových sloupů, čištění oken, chemické čištění světlíků, průmyslové vysávání kabelových lávek, čištění trubkových rozvodů. Na závěr jako je u nás zvykem závěrečný úklid a cesta zpátky na základnu. Těšíme se na další možnou spolupráci.

Další z našich realizací se nacházela v Německu v malém městě Beeskow. Pro svoji polohu v lesnaté a jezernaté oblasti i pro své historické centrum je oblíbeným turistickým cílem. Celé město je charakteristické svou typicky severoněmeckou architekturou. Realizace této zakázky probíhala během 10 denní odstávky, tím pádem bylo možné zvládnout zakázku opravdu bleskově. Nejdříve probíhalo oddělení malované části haly svěšením velkoplošných plachet a následné zakrytí materiálů a strojů. Následné odprašnění stěn, stropu a čištění ocelových konstrukcí rámci přípravy na malování výrobní haly. Vymalování výrobní haly obsahovalo malování stropu, malování betonových stěn, nástřik ocelových konstrukcí a nástřik plechového opláštění. Po malování výrobní haly následovalo čištění technických instalací na stěnách a ve výškách od prachu a volných nečistot. Konkrétně se jednalo o čištění trubkových rozvodů vzduchu, vody a plynu. Následné čištění kabelových lávek a těles světel. V rámci realizace proběhlo i chemické čištění světlíků a čištění sekčních vrat. Na závěr jako vždy kompletní závěrečný úklid. Těšíme se na další možnou spolupráci.

A máme tady další realizaci zakázky v Německu, nyní v městečku Zweibrücken ve kterém máme již několik úspěšně splněných realizací pro různé firmy je tedy tato lokace pro nás již velmi dobře známa. V městečku se nachází Růžová zahrada což je park o rozloze více než 50 000 m² a je jednou z největších zahrad v Evropě. V parku je k vidění přes 60 000 růží ve 2 000 různých odrůdách.
Zakázka spočívala v renovaci výrobních hal pro velkou mezinárodní firmu, která se zabývá výrobou nejrůznějších průmyslových jeřábů, jeřábových komponent a pohonné techniky. 
Pracovní postup renovace výrobní haly byl rozvržen takto:
-Průmyslové vysávání a čištění světel, topení, vyčištění kabelových lávek a jeřábových drah od prachu a volných nečistot
-Průmyslové malování plechového opláštění stropu
-Malování stěn výrobní haly
-Chemické čištění, nátěr ocelových konstrukcí a jeřábových drah v odstínu RAL 5002
-Průmyslové chemické čištění a nátěr trubkových rozvodů na stěnách a ve výškách 
-Čištění skel bočních oken a světlíků
Po dokončení malování výrobní haly byl proveden jako vždy kompletní závěrečný úklid. Těšíme se na další spolupráci.

Realizace této zakázky probíhala ve Francii v malé obci Replonges ležící nedaleko města Mâcon, kde se každoročně po celém městě pořádá obrovský hudební festival pod širým nebem s názvem „Eté frappé“ který navštěvuje každý rok cca 40 tisíc lidí.  

Realizace probíhala ve firmě, která se zabývá laserovým řezáním a svařováním plechu. Jelikož pracují hlavně pro automotive průmysl a letecký průmysl je důležité klást velký důraz na čistotu ve výrobních halách. V hale byly před začátkem realizace od stropu svěšeny velkoplošné plachy abychom si oddělily malovaný prostor od zbytku haly. Následné zakrytí strojů a materiálů také pod velkoplošné plachty vždy lokálně v místě práce.  Průmyslové malování stěn, stropů a plechového opláštění výrobní haly. Následně probíhalo mechanické čištění ocelových konstrukcí a sloupů od prachu a volných nečistot za pomoci čistící chemie a textilií. Dále čištění trubkových rozvodů vody, čištění rozvodů plynu, čištění protipožární instalace a kabelových rozvodů na stěnách a ve výškách ve výrobní hale. Na závěr jako vždy kompletní závěrečný úklid. Těšíme se na další spolupráci.

Jako každý rok trávíme velkou část letních prázdnin (červenec, srpen) na zakázkách ve Francii kde probíhají letní odstávky v halách a firmy využívají toto období pro renovaci a zkrášlení svých průmyslových hal např. v automotive průmyslu, chemickém průmyslu, strojírenství atd. . Na tyto realizace zavážíme velké množství různého materiálu a speciálních plošin za pomoci našich kamionů. Níže na fotce můžete vidět jeden z naložených kamionů který zaváží plošiny, barvy a pomocný materiál na jednu ze zakázek, které budou probíhat v následujícím týdnu. Další týden pojedou další kamiony zase jinou trasu na jiné zakázky ve Francii. 
Realizace zakázek ve Francii se budou skládat z – renovace výrobních a skladových hal, malování stropů, průmyslové malování zdí, nástřik ocelových konstrukcí, čištění elektroinstalací na zdi a ve výškách, čištění světlíků a oken, odprašnění výrobní haly, čištění jeřábových drah, nástřik zdí a stropů v automotive průmyslu, vyčištění fasády, malování fasády, chemické čištění vrat, úklid haly, čištění ocelových konstrukcí, průmyslové malování sloupů, čištění protipožárních instalací, čištění sprinklerů, malování omyvatelných soklů, zednické práce, opravy starých nátěrů, čištění vzduchotechniky, čištění průmyslových jeřábů, průmyslové čištění, průmyslové vysávání technologií, zhotovení podlahového značení, zhotovení loga na fasádu, čištění a malování střech a klempířských prvků na skladové hale, malování jeřábů a jeřábových drah, malování betonových a plechových stropů, čištění podstropních konstrukcí. Zaměstnanci byli po dovolené při příchodu zpět do práce mile překvapeni jak je jejich hala krásně prosvětlená a čistá.

Další ze zakázek se realizovala v malé obci Wald am Schoberpaß v Rakousku, okolo které nachází krásné dlouhé zimní tratě pro běžkaře, které stojí za návštěvu. Firma, pro kterou jsme realizovali zakázku, se zabývá údržbou a vývojem opotřebitelných dílů v průmyslu, hlavně tedy v celulózovém a papírenském. Před začátkem realizace bylo nejdříve vše zakrýt pod velkoplošné plachty. Následovalo kompletní mechanické čištění ocelových konstrukcí, jeřábových drah, ocelových sloupů a všech trubkových rozvodů ve výrobní hale za pomoci čistící chemie a textilií. Po kompletním průmyslovém vyčištění přišlo na řadu průmyslové malování stěn (sádrokartonové obklady a plechové opláštění). Malování výrobní haly probíhalo za pomoci air-less systému. V rámci realizace robíhalo i čištění světlíků, aby byla hala opět krásně prosvětlená. Na závěr jako vždy závěrečný úklid. Výrobní hala po renovaci vypadá jako nová a my jedeme na další zakázku. Těšíme se na další spolupráci.

Další ze zakázek se nacházela v Německu ve městě Waldmünchen. V současnosti má město necelých 7000 obyvatel. Jelikož je to české příhraniční město tak sem Češi často míří nejen za nákupem, ale také do známého aquaparku. Realizace zakázky čištění a malování skladové i výrobní haly probíhala ve firmě která se zabývá výrobou hasících přístrojů.
Ve výrobní hale probíhalo: průmyslové čištění stěn a ocelových sloupů ve výrobní hale, průmyslové malování betonových stropů a dřevěných obkladů, nástřik podstropních ocelových konstrukcí, malování betonových stěn, průmyslový nástřik ocelových sloupů, průmyslové čištění jeřábových drah, čištění technických instalací, průmyslové vysávání.
Ve skladové hale probíhalo: malování betonového stropu a dřevěných obkladů skladové haly, průmyslové chemické čištění topných těles, čištění elektrických rozvodů, čištění světel.
Na závěr v obou halách proběhl závěrečný úklid. Těšíme se na další možnou spolupráci.

Realizace další ze zakázek proběhla opět v Německu ve městě Bad Marienberg. V tomto městě děláe již několikátou realizaci pro našeho stálého zákazníka. Na území města se nachází lázeňská zahrada s Kneippovým centrem, kde se v létě pravidelně konají koncerty. Na ni navazuje nová část parku s bylinkovou zahrádkou a bosým hřištěm. Což určitě stojí za zastávku, pokud pojedete kolem. Realizace zakázky spočívala v kompletním malování a čištění výrobní haly včetně všech ocelových konstrukcí v hale. Nejdříve probíhalo zakrývání strojů a materiálů pod velkoplošné plachty. Malování výrobní haly v následujících krocích. Nástřik průmyslové barvy na plechové opláštění stropu, malování stěn a malování sloupů a na závěr nástřik ocelových konstrukcí. Následný nástřik ocelových sloupů a jeřábových drah barvou v odstínu RAL 5015 a nástřik mostových jeřábů v odstínu RAL 1023. Na závěr čištění jeřábových drah od prachu a nečistot, čištění trubkových rozvodů vody, čištění a vysávání elektrických instalací na stěnách a ve výškách. Na závěr čištění světlíků a následný kompletní úklid. Těšíme se na další spolupráci.

Další zakázka pro našeho dlouhodobého zákazníka probíhala na pile v Německu ve městě Morbach. Městečko Morbach je součástí regionu Hunsrück který je známý svým národním parkem o ploše 10 000 hektarů. V okolí se nachází mnoho nádherných turistických tras.

Realizace této zakázky se skládala z renovace nátěrů sila a filtru, malování interiéru skladové haly a malování fasády jedné z hal. 

Čištění sila a filtru od koroze a uvolňující se staré barvy probíhalo tlakovou vodou o výkonu 500 bar, následně nástřik epoxidové barvy s vysokou antikorozní a chemickou odolností. Na závěr proběhl nátěr sila a filtru polyuretanovou barvou v odstínu RAL 7047.

Uvnitř haly se před začátkem malování stěn a sloupů se jako vždy vše zakrylo pod velkoplošné plachty. Malování betonových stěn a sloupů ve výrobní hale se realizovalo v barevném odstínu RAL 7047.

Čištění fasády od prachu a nečistot proběhlo za pomoci vysokotlakého čističe s výkonem 250 bar. Malování stěn se realizovalo ve dvou odstínech, sokl v barevném odstínu RAL7037 a nástřik hlavní plochy fasády v odstínu RAL7047.

Po dokončení proběhl jako vždy závěrečný úklid při kterém proběhlo i chemické čistění oken skladové haly. Těšíme se na další spolupráci!

Další naše realizace probíhala v německé cihelně ve městě Dachau nedaleko Mnichova. Zakrývání před začátkem práce probíhalo vždy lokálně na místě provádění práce. V hale proběhlo nejdříve odprašnění, vysávání a ometání zdí a ocelových konstrukcí. Následně chemické čištění oken v hale, kde se nacházelo velké množství nečistot a neprocházelo do haly téměř žádné světlo. Po dokončení procesu čištění skladové haly, se přešlo na malování betonových stěn průmyslovou barvou v bílém odstínu. Součástí malování byl i nátěr ocelových sloupů. Na závěr vymalování haly se samozřejmě jako vždy prováděl závěrečný úklid. Zákazníkův požadavek ohledně renovace haly byl splněn nad rámec očekávání a my jedeme dělat další haly čisté a pěkné. Těšíme se na další spolupráci.

 

Další zakázku jsme realizovali pro našeho stálého zákazníka v Německu v městečku Herborn. Zajímavostí je že na místní akademii se zapsal J. A. Komenský (historicky jeden z největších českých myslitelů) 30. března 1611 a studoval tu do roku 1613. Firma, pro kterou provádíme již několikátou realizaci a je tedy našim stálým zákazníkem se zabývá výrobou a servisem celosvětově známých elektrických rozvaděčů. 

Realizace zakázky spočívala v renovaci staré malby, malování výrobní haly a také čištění haly. Náš postup byl následující. Mechanické odstranění původní malby na betonovém stropu. Následné malování zdí, malování stropů a také malování sloupů. Malování hal air-less systémem a za pomoci našich vysokozdvižných plošin je velice efektivní a dostaneme se i do těžko přístupných míst. Díky tomu zvládáme dělat haly i za provozu. Po kompletním vymalování průmyslové výrobní haly následuje mechanické nebo chemické čištění oken, čištění světlíku a čištění technických instalací vody, čištění rozvodů plynu, čištění trubkových rozvodů topení. Nechybělo ani čištění elektroinstalací na stěnách a ve výškách a čištění protipožárního hasícího systému včetně sprinklerů . Na závěr jako vždy závěrečný úklid a hala vypadala jako nová a byla připravena na předání. Těšíme se na další spolupráci. 

 

Realizace zakázky v Rakousku v městečku Sankt Pölten. Turisticky vyhledávané město především právě kvůli své bohaté historii, jelikož založení města se datuje někde kolem 4. století př. n. l.

Byly jsme osloveni ohledně čištění a malování výrobní haly. Jelikož se firma zabývá zpracováním dřeva, nacházelo se v hale spoustu prachu a nečistot z výroby. Bylo zapotřebí nejdříve veškeré stroje, materiál a výrobky zakrýt pod velkoplošné plachty. Vysávání a ometání kabelových lávek, světel, trubkových rozvodů včetně protipožární instalace od dřevěného prachu. Čištění podstropních konstrukcí a také chemické čištění světlíků. Po vyčištění haly se přecházelo na malování výrobní haly. Nástřik barvy v bílém odstínu byl nanášen na obklady stropu, betonové stěny a sloupy. V části haly jsme prováděli renovaci původního barevného nástřiků stěn v odstínu RAL 3016. Po dokončení malování výrobní haly byl proveden kompletní závěrečný úklid. Těšíme se na další spolupráci.

Další ze zakázek se nacházela ve městě Villingen-Schewenningen v Německu. Město Villingen je hlavním městem německých karnevalových oslav. Firma nás oslovila na základě doporučení ohledně čištění a malování výrobní haly. 
Čištění a malování výrobní haly bylo rozvrženo následovně.
– Zakrývání strojů, materiálu a výrobků pod velkoplošné plachty, vždy lokálně v místech a okolí práce.
– Průmyslové vysávání a ometání technických instalací a rozvodů od prachu a volných nečistot 
– Průmyslové chemické čištění ocelových vazníků, ocelových sloupů a všech dalších ocelových konstrukcí 
– Chemické čištění jeřábových drah mostových jeřábů
– Ruční mechanické čištění světlíků, ocelových vazníků, ocelových sloupů a jeřábových drah
– Průmyslové malování, nátěry a nástřiky plechového opláštění stropu.
– Průmyslové malování stěn a sloupů
– Závěrečný úklid haly.
Hala vypadá po renovaci, čištění a nátěrech jako nová a my si můžeme odškrtnout další úspěšně dokončenou zakázku a seznam našich zákazníků se rozrostl o další spokojenou firmu.

Realizace další zakázky ohledně čištění fasády skladové haly pro našeho stálého zákazníka ve Francii. Hala se nachází v malé obci Saint-Georges-sur-Eure, kde žije pouhých cca 2500 obyvatel. Čištění plechového opláštění haly se provádělo za pomoci vysokotlakého vodního čističe. Proběhlo i chemické čištění oken a světlíků. Skrz světlíky již neprocházelo téměř žádné denní světlo kvůli míře znečištění, po našem vyčištění vypadají jako nové což můžete sami posoudit z fotek níže. Po dokončení čištění opláštění haly je potřeba připravit halu na malování. Probíhá tedy kompletní zakrytí oken a vrat. Malování haly antikorozním nástřikem a následně syntetickou barvou v odstínu RAL 7035 za pomoci vysokozdvižné plošiny a air-less systému na nástřik barvy zaručuje maximální efektivitu. Na závěr malování skladu probíhá opět závěrečný úklid, který je samozřejmostí.

Tento článek je o realizaci zakázky čištění a malování výrobní haly v Německu v malé obci Hatzfeld, zabývající se výrobou zemědělské techniky pro sklízení, setí a obhospodařování vinic. V hale došlo k celkovému čištění a vysávání technických instalací na stěnách a ve výškách (voda, plyn, topení, tlakový vzduch atp.). Čištění kabelových lávek od prachu a volných nečistot. Čištění jeřábových drah a mostových jeřábů. V poslední řadě chemické čištění ocelových konstrukcí a světlíků v hale.
Po procesu čištění výrobní haly přišlo na řadu malování, před kterým je potřeba zakrytí všech materiálů a strojů velkoplošnými plachtami, abychom zachovali materiály a výrobky čisté. Malování výrobní haly obsahovalo, malování stropu a stěn, malování sloupů a nátěry ocelových konstrukcí.
V rámci závěrečného úklidu proběhlo i čištění sekčních vrat haly. Zákazník byl nad míru spokojen, a to je hlavní. Těšíme se na další možnou spolupráci.

Realizovali jsme zakázku malování galvanovny v Německém bavorsku v městečku Neusäß. Město není vůbec veliké, ale historicky je velice zajímavé. Vzniklo totiž spojením 8 vesnic (Hainhofen, Hammel, Neusäß, Schlipsheim, Westheim, Ottmarshausen, Steppach a Täfertingen).
Jako každý průmysl pracující s kovem, tak i tato hala byla plná nečistot a nechyběl ani průmyslový prach. Proto jsme použily následující pracovní postup.
-Lokální zakrytí strojů, materiálu a výrobků pod velkoplošné plachty
-Čištění (vysávání) technických instalací a rozvodů na stěnách a ve výškách od prachu a volných nečistot, resp. Čištění trubkových rozvodů vzduchotechniky, vody, plynu a kabelových lávek
-Čištění světlíků a bočních oken
-Průmyslové malování betonového stropu
-Průmyslové malování cihelných stěn
Došlo i k čištění ocelových konstrukcí, čištění jeřábových drah, a následně vymalování výrobní haly. Celá hala dostala nový bílý nátěr. Nástřik ocelových konstrukcí a nástřik jeřábových drah se realizoval do odstínu tmavě šedé RAL 7016. Zákazník byl spokojený, to nás těší a žene nás to dál.

Další realizace proběhla v malinké obci Kieselbronn kousek od města Pforzheim v Německu. V obci bylo zřízeno muzeum odrůd ovoce díky svému rozlehlému sadu na pěstování ovoce.
Firma měla požadavek na kompletní renovaci hal. Proto se zvolil jasný postup. V první řadě kompletní zakrytí pracovní plochy. Následně průmyslové čištění a vysávání technických rozvodů ve výškách, čištění elektroinstalací a chemické čištění oken a světlíků. Když byly dokončeny veškeré čistící práce, mohlo se jít na malování haly, které obsahovalo malování a nátěry obkladů stropu, nástřik ocelových konstrukcí, a nakonec vymalování stěn a sloupů. A dle fotky před a po, co vidíte pod článkem můžete zhodnotit jak moc se nám to povedlo.

Zajímavostí další naší zakázky je ,že během druhé světové války Němci obsadili závod na výrobu pneumatik, i když Montluçon ve Francii byl v takzvaném svobodném pásmu, aby využili výzkumnou laboratoř k syntéze kaučuku, protože přírodní kaučuk nemohl být do Německa dovážen… Jak předchozí řádky napovídají ,jedná se o celosvětového výrobce pneumatik. Realizace zakázky týkající se čištění skladových prostor.

Bylo zapotřebí provést vyčištění (vysávání nebo ometání) stropů a stěn od nečistot a prachu z elektroinstalace, světel a trubkových rozvodů.Proto se zákazník rozhodl pro naši firmu. Máme bohaté zkušenosti s těmito postupy a realizacemi a není to pro nás žádný problém. Naši specialisté v oboru důkladně zhodnotily stav haly a s naším technickým oddělením prodiskutovali co je vše potřeba udělat, aby hala opravdu vypadala jako nová. V rámci urychlení a zefektivnění zakázky není čas na stěhování a hala je stále v provozu.

Průmyslové vysávání zdí a stropů. Vysávání technických a protipožárních instalací kde se drží obrovské množství nečistot a prachu je samozřejmostí. Po kompletním odprašnění stěn, stropu, sloupů, ocelových konstrukcích atd. přichází na řadu malování, které provádíme pomocí airless systému, díky kterému dochází k vysoké efektivitě a dokonalým výsledkům nanášení barvy. Nakonec jako vždy probíhá závěrečný úklid po realizaci. Tato zakázka pro nás byla další skvělou zkušeností a bylo nám ctí pracovat pro takto slavnou společnost. Jelikož pro tohoto zákazníka pracujeme i v jiných zemích těšíme se na další spolupráci.

Realizace této zakázky v Německu, v malé obci Mauerstetten, jejíž historie sahá až do 9. století. Firma se zabývá výrobou bezpečnostních brzd a bezpečnostních spojek pro lokomotivy a průmysl.
V hale byla velmi těžká přístupnost jakoukoliv technikou, proto bylo potřeba použít dobře ovladatelné a prostorově skladné plošiny z naší garáže, abychom se dostali do všech skulinek a zákoutí a co nejvíce tedy zefektivnili náš technologický postup. Po zakrytí části haly velkoplošnými svěšenými plachtami a lokální přikrytí výrobků, materiálů a strojů jsme se mohli vrhnout na realizaci, která obsahovala průmyslové malování plechového stropu, chemické čištění a následné natření ocelových vazníků, pomocných konstrukcí, profilů a sloupů. Následně jsme provedli čištění (vysávání či ometení), které zahrnovalo trubkové rozvody a kabelové lávky na stěnách a ve výšce. Konkrétně se jednalo o trubkové rozvody vody, plynu a vzduchotechniky. Realizace díky našim obrovským zkušenostem v oboru tedy proběhla bleskově. Po dokončení realizace proběhl jako vždy kompletní závěrečný úklid a naši hoši mohli vyrazit domu odpočívat. Těšíme se na další spolupráci.