Aktuality

Realizovali jsme zakázku malování galvanovny v Německém bavorsku v městečku Neusäß. Město není vůbec veliké, ale historicky je velice zajímavé. Vzniklo totiž spojením 8 vesnic (Hainhofen, Hammel, Neusäß, Schlipsheim, Westheim, Ottmarshausen, Steppach a Täfertingen).
Jako každý průmysl pracující s kovem, tak i tato hala byla plná nečistot a nechyběl ani průmyslový prach. Proto jsme použily následující pracovní postup.
-Lokální zakrytí strojů, materiálu a výrobků pod velkoplošné plachty
-Čištění (vysávání) technických instalací a rozvodů na stěnách a ve výškách od prachu a volných nečistot, resp. Čištění trubkových rozvodů vzduchotechniky, vody, plynu a kabelových lávek
-Čištění světlíků a bočních oken
-Průmyslové malování betonového stropu
-Průmyslové malování cihelných stěn
Došlo i k čištění ocelových konstrukcí, čištění jeřábových drah, a následně vymalování výrobní haly. Celá hala dostala nový bílý nátěr. Nástřik ocelových konstrukcí a nástřik jeřábových drah se realizoval do odstínu tmavě šedé RAL 7016. Zákazník byl spokojený, to nás těší a žene nás to dál.

Další realizace proběhla v malinké obci Kieselbronn kousek od města Pforzheim v Německu. V obci bylo zřízeno muzeum odrůd ovoce díky svému rozlehlému sadu na pěstování ovoce.
Firma měla požadavek na kompletní renovaci hal. Proto se zvolil jasný postup. V první řadě kompletní zakrytí pracovní plochy. Následně průmyslové čištění a vysávání technických rozvodů ve výškách, čištění elektroinstalací a chemické čištění oken a světlíků. Když byly dokončeny veškeré čistící práce, mohlo se jít na malování haly, které obsahovalo malování a nátěry obkladů stropu, nástřik ocelových konstrukcí, a nakonec vymalování stěn a sloupů. A dle fotky před a po, co vidíte pod článkem můžete zhodnotit jak moc se nám to povedlo.

Zajímavostí další naší zakázky je ,že během druhé světové války Němci obsadili závod na výrobu pneumatik, i když Montluçon ve Francii byl v takzvaném svobodném pásmu, aby využili výzkumnou laboratoř k syntéze kaučuku, protože přírodní kaučuk nemohl být do Německa dovážen… Jak předchozí řádky napovídají ,jedná se o celosvětového výrobce pneumatik. Realizace zakázky týkající se čištění skladových prostor.

Bylo zapotřebí provést vyčištění (vysávání nebo ometání) stropů a stěn od nečistot a prachu z elektroinstalace, světel a trubkových rozvodů.Proto se zákazník rozhodl pro naši firmu. Máme bohaté zkušenosti s těmito postupy a realizacemi a není to pro nás žádný problém. Naši specialisté v oboru důkladně zhodnotily stav haly a s naším technickým oddělením prodiskutovali co je vše potřeba udělat, aby hala opravdu vypadala jako nová. V rámci urychlení a zefektivnění zakázky není čas na stěhování a hala je stále v provozu.

Průmyslové vysávání zdí a stropů. Vysávání technických a protipožárních instalací kde se drží obrovské množství nečistot a prachu je samozřejmostí. Po kompletním odprašnění stěn, stropu, sloupů, ocelových konstrukcích atd. přichází na řadu malování, které provádíme pomocí airless systému, díky kterému dochází k vysoké efektivitě a dokonalým výsledkům nanášení barvy. Nakonec jako vždy probíhá závěrečný úklid po realizaci. Tato zakázka pro nás byla další skvělou zkušeností a bylo nám ctí pracovat pro takto slavnou společnost. Jelikož pro tohoto zákazníka pracujeme i v jiných zemích těšíme se na další spolupráci.

Realizace této zakázky v Německu, v malé obci Mauerstetten, jejíž historie sahá až do 9. století. Firma se zabývá výrobou bezpečnostních brzd a bezpečnostních spojek pro lokomotivy a průmysl.
V hale byla velmi těžká přístupnost jakoukoliv technikou, proto bylo potřeba použít dobře ovladatelné a prostorově skladné plošiny z naší garáže, abychom se dostali do všech skulinek a zákoutí a co nejvíce tedy zefektivnili náš technologický postup. Po zakrytí části haly velkoplošnými svěšenými plachtami a lokální přikrytí výrobků, materiálů a strojů jsme se mohli vrhnout na realizaci, která obsahovala průmyslové malování plechového stropu, chemické čištění a následné natření ocelových vazníků, pomocných konstrukcí, profilů a sloupů. Následně jsme provedli čištění (vysávání či ometení), které zahrnovalo trubkové rozvody a kabelové lávky na stěnách a ve výšce. Konkrétně se jednalo o trubkové rozvody vody, plynu a vzduchotechniky. Realizace díky našim obrovským zkušenostem v oboru tedy proběhla bleskově. Po dokončení realizace proběhl jako vždy kompletní závěrečný úklid a naši hoši mohli vyrazit domu odpočívat. Těšíme se na další spolupráci.